זמיה קולקס


זמיה קוקוס במשתלת הכפר , המכונה בדרך כלל "דקל הזמיה", הוא צמח ייחודי ועמיד באופן מפתיע. הוא בן למשפחת ה-Zamiaceae, והוא יליד מרכז ודרום אמריקה. זהו ציקס, כלומר הוא צמח קדום שקיים כבר מיליוני שנים, והוא קרוב משפחה רחוק של עץ הדקל.

ה-Zamia Culex הוא צמח שגדל לאט, אך יכול להגיע לגבהים של עד 5 מטר. יש לו גבעול שיחי ועבה שבדרך כלל מכוסה בשכבה דקה של קליפה. העלים שלו ארוכים, וצורתם מזכירה נוצה או שרך. הם מגיעים במגוון צבעים, מירוק בהיר ועד אדום עמוק. הזמיה מייצרת פרחים קטנים וצהובים שלעתים קרובות אינם מורגשים.

ה-Zamia Culex הוא צמח נהדר עבור גנן מתחיל, מכיוון שקל יחסית לטפל בו. הוא משגשג באור בהיר ועקיף ויש להשקותו באופן קבוע. הוא אינו חובב אדמה ספוגה, ולכן חשוב לתת לאדמה להתייבש בין השקיה. חשוב גם להפרות את הזמיה כל כמה חודשים כדי להבטיח שהוא מקבל את החומרים המזינים הדרושים לו כדי לשגשג.

ה-Zamia Culex הוא צמח ייחודי ועמיד המושלם לכל גינה. העלים הארוכים והנוציים שלו יוסיפו מגע טרופי לכל חלל חיצוני, בעוד האופי הצומח לאט שלו הופך אותו לבחירה מצוינת עבור אלה שרק מתחילים את דרכם בעולם הגינון. עם טיפול מתאים, צמח זה יספק שנים של הנאה.

לאיזו משפחה חבר הזמיה קולקס?

ה-Zamia Culex הוא בן למשפחת Zamiaceae. ה-Zamia Culex יכול להגיע לגבהים של עד 5 רגל. ה-Zamia Culex משגשגת באור בהיר ועקיף. יש להשקות את הזמיה קולקס באופן קבוע ולאפשר לאדמה להתייבש בין השקיה. הפרחים של זמיה קולקס הם בדרך כלל צהובים.זמיה קולקס הוא זן של ציקס שמקורו במרכז אמריקה. הוא נמצא באזורים טרופיים לחים בבליז, הונדורס, גואטמלה, ניקרגואה וקוסטה ריקה. זהו שיח ירוק עד שגובהו מגיע עד 10 מטרים, עם גזע עבה ועצי ועלים רחבים דמויי דקל. זמיה קולקס מייצרת פרחים צהובים-ירוקים, ואחריהם פירות כתומים-אדומים, בשרניים. הצמח עמיד מאוד ויכול לעמוד בטמפרטורות נמוכות עד 32 מעלות צלזיוס. זוהי בחירה מצוינת להוספת כשרון טרופי לנוף.

איך מטפלים בצמח הזה?


צמח קוקוס ייהנה מאזור מואר חלקית בבית או בחוץ באזור מוצל ללא שמש ישירה. אזור בהיר מאוד יכול לגרום לכתמים חומים על העלים. עלים מסתלסל יכול גם להצביע על יותר מדי אור. צמח זה אידיאלי למשרד או לשירותים ללא חלונות שבהם הוא יקבל רק כמות קטנה של אור מנורות פלורסנט. זמיה קוקוס הוא כמו קקטוס בכך שהוא צריך מעט מאוד מים. השקה את צמח הקוקוס שלך רק כאשר האדמה יבשה, אולי אחת לשבוע-שבועיים, תלוי באקלים בביתך. הניחו למים להתנקז דרך התחתית ולאחר מכן רוקנו את הצלוחית מכל המים והמתינו שהאדמה תתייבש שוב. אחת הדרכים היחידות להרוג את הצמח הקשוח הזה היא להשקות אותו יתר על המידה. צמח עלוקה שהופך לצהוב אומר שהוא מקבל יותר מדי מים והוא עלול להירקב. צמח זה אינו דורש תנאי לחות מיוחדים. קוקוס זמיה לא אוהב טמפרטורות נמוכות. מומלץ לשמור עליו מוגן מאזורים קרים במיוחד כמו ליד חלון בחורף. את הזמיה דישנו פעמיים בשנה בדשן אוניברסלי למטרות כלליות. צמח החילבה רעיל מעט לחיות מחמד ובני אדם. בליעה עלולה לגרום לגירוי בפה ובקיבה ואף להקאות.