כבלי VGA למחשב


אם אתם מחפשים את הכבל המתאים למחשב שלכם, הגעתם למקום הנכון. למד על הסוגים השונים, כמו גם על ההבדלים בין הכבלים VGA ו-HDMI. למד גם אם אתה זקוק למתאם כדי לחבר את HDMI ל-VGA. כבלים אלה משמשים לחיבור המחשב שלך לטלוויזיה או צג.

מה הם כבלי VGA המשמשים למחשב?

מערך גרפיקת וידאו (באנגלית: Video graphics array או VGA) הוא תקן שפותח על ידי חברת IBM בשנת 1987. חיבור מסוג זה מאפשר למוניטור או לטלוויזיה להתחבר למחשב באמצעות כבל יחיד. הרזולוציה שלו תומכת עד 640 x 480 פיקסלים עם קצב רענון של 60 Hz.

כבלי VGA משמשים לחיבור צג המחשב שלך והתקן תצוגה. קצה אחד של הכבל מחובר לכרטיס הגרפיקה על לוח האם של המחשב שלך, והקצה השני מחובר ליציאה על התקן התצוגה. כרטיס הווידאו שולח אותות דרך כבל VGA למכשיר התצוגה, שמציג את התמונות. ישנם סוגים שונים של כבלי VGA, ולקצרים יותר יש בדרך כלל כבלים קואקסיאליים, המספקים איכות וידאו טובה יותר.

בעת בחירת כבלי VGA, קוטר המוליך הוא אחד המפרטים החשובים ביותר לחיפוש. בארה "ב, זה נמדד על ידי מד התיל האמריקאי (AWG). ככל שהמספר גבוה יותר, כך הקוטר קטן יותר, והתיל דק יותר. למשל, חיווט ביתי הוא בדרך כלל AWG 12 או 14, בעוד חוט טלפון הוא בדרך כלל AWG 22, 24, או 26.

כבל VGA הוא אחד מכבלי המחשב הנפוצים ביותר. הוא מתאים כמעט לכל סוג של מחשב שנמכר היום. זה מעביר את אות התמונה מהמחשב לצג. הוא מתוכנן להיות תואם עם רוב הצגים והטלוויזיות, כולל אלה עם יכולות הגדרה גבוהות.

האם יש הבדל בכבלי VGA?

ישנם סוגים רבים של כבלי VGA למחשבים. יש זכר לכבלים זכריים ונקבה לכבלים נקביים. ההבדל בין כבלים למחשב אלה טמון בדרך הכבלים הם מזווגים. הקצה הגברי של כבל VGA מתחבר למכשיר, בעוד הקצה הנקבי מתחבר לכבל או מתאם אחר.

כאשר בוחרים כבל VGA, חשוב לקבוע למה אתה צריך אותו. אתה רוצה להבטיח כי הכבל שאתה בוחר יש מחברים זכרים וסיכות שמתאימים למספר השורות על החומרה שלך. הקצה הגברי של כבל VGA צריך להיות מתויג קלט או פלט.

בעת בחירת כבל למחשב שלך, לחפש כבל שנועד לתצוגה ברזולוציה גבוהה. חלקם מסוגלים לתמוך בהחלטה 1080. הם נהדרים למשחקים או לחיבור מגדלי מחשבים לטלוויזיות גדולות. עם זאת, ייתכן שתרצה להישאר עם כבל VGA סטנדרטי.

חיבור VGA הוצג על ידי IBM בשנת 1987. הוא תוכנן תחילה לספק חיבור בין כרטיס וידאו למכשיר תצוגה. המחברים המקוריים היו בעלי רזולוציה של 640 x 480, אך כעת הם מסוגלים לתמוך עד 1080 פיקסלים.

האם צריך מתאם ל-HDMI ל-VGA?

HDMI הוא ממשק מולטימדיה בעל הגדרה גבוהה המאפשר לך לחבר את המחשב לתצוגה נוספת. טכנולוגיה חדשה זו שיפרה משמעותית את משחקי הווידאו, הזרמת הווידאו והמצגות. עם זאת, אם יש לך מערכת אנלוגית ישנה יותר, זה עלול להיות קשה לחבר את התקן ה-HDMI שלך אליו. במקרים אלה, אתה יכול להשתמש ב-HDMI למתאם VGA, שיאפשר לך להמשיך להשתמש בהתקן האנלוגי שלך תוך שימוש בחיבור HDMI החדש שלך.

תצטרך מתאם אם אם אתה משתמש ביציאת HDMI על שולחן עבודה או מחשב נייד. מתאם HDMI ל-VGA יעבוד עם שולחן עבודה או מחשב נייד התומך ב-Thunderbolt 3 ויציג פלט מעל USB C. בעוד שרוב התקני USB-C מתאימים, חלקם לא.

למרבה המזל, HDMI לכבלי VGA הם זולים וקומפקטיים. הם גם מאפשרים לך לחבר ציוד וידאו ישן יותר למחשב שלך. אפשר אפילו להשתמש בהם עם נגני בלו-ריי ישנים ודי-וי-די. רק תוודא שאתה רוכש מתאם התומך ב ־ HDCP, כדי שתוכל לצפות בתוכן מוגן בזכויות יוצרים.

ל-HDMI למתאם VGA יש כמה מגבלות. הם לא ישמיעו חומר מוגן בזכויות יוצרים כי חסר להם חיבור של HDCP מקצה לקצה. אתה עלול גם להיתקל בבעיות אם אתה מנסה לצפות בסרטים או לשחק משחקים.