קימונו קצר

קימונו

אם אתה שוקל לקנות קימונו קצר, יש כמה דברים שאתה צריך לדעת לפני שתבצע את הרכישה. אלה כוללים כיצד לבחור את המתאים לך ומה הופך את הבגדים האלה ליפים כל כך. המשך לקרוא למידע נוסף על סוג לבוש ייחודי זה. אם אתה מעוניין לקנות קימונו קצר, ייתכן שתרצה ללמוד עוד על הסגנונות והסוגים השונים.

מה לדעת על קימונו קצר?

הקימונו הקצר הוא סוג של קימונו שהוא קצר יותר מהקימונו הארוך. נשים לבשו אותן בתקופת אדו. במקור, השרוולים היו ארוכים יותר, אבל נשים חתכו ותפרו אותם כדי להפוך אותם קצרים יותר. לקימונו הקצר יש את שמו מהפועל היפני" קירו", שפירושו" להתנתק "או"להדק". קימונו אלה היו קשורים עם נשים נשואות. הם היו קלים יותר ללבוש בעת ביצוע מטלות.

אורך הקימונו נקבע על פי אורך השרוולים והדפוס. לדוגמה, קימונו של גברים יש שרוולים קצרים יותר מאשר נשים. בנוסף, אורך הוא גורם בקביעת הפורמליות. קימונו ארוך יותר רשמי וקימונו קצר יותר אינו פורמלי.

קימונו קצר ידוע גם בשם אוצ ' יקאקה. סוג זה של קימונו אינו נלבש עם חגורת אובי, אלא נלבש מעל הקימונו. קימונו אלה מעוטרים בדרך כלל גם בעיטורים כבדים ורשמיים ולעתים קרובות נועדו לעקוב לאורך הרצפה. קימונו אוצ ' יקאקי נלבש גם לחתונות ולאירועים מיוחדים. באופן כללי, קימונו לחתונה הם אדומים או לבנים. המכפלות שלהם מרופדות כדי לגרום ללובש להיראות גבוה יותר.

לאורך ההיסטוריה של הקימונו, הפרופורציות של שרוולי הקימונו השתנו. בתקופת הייאן החלו ללבוש את גלימות ההיטו כבגדים עליונים. בתקופות מאוחרות יותר, הם היו ידועים בשם קוסודה, אשר יפנית עבור שרוול קטן. הלבוש המתאים לבית המשפט המשיך להיות דומה יותר לתקופות קודמות.

איך לבחור קימונו קצר עבור עצמך?

הצעד הראשון בבחירת קימונו הוא לקחת את המידות שלך. אתה צריך סרט מדידה או סרט מדידה בד שימושי כדי לקבל את המדידות המדויקות. באופן כללי, אתה צריך מדידת ירך של לפחות 40 סנטימטר, ואת המכפלת של הקימונו שלך צריכה להיות סביב מדידה זו. אם אתה רוצה שהקימונו שלך יהיה מעט ארוך מזה, הוסף כמה סנטימטרים למידות שלך כדי לקבל קימונו ארוך יותר.

ברגע שיש לך את המדידה, אתה צריך להתחיל לחתוך את הבד עבור קימונו. מדוד את המותניים ואת הקרסוליים כדי להתאים. בחלק מהקימונו פתחים קטנים בבית השחי. אם המותניים שלך צרות יותר מהירכיים שלך, עליך לוודא שהמחשוף רחב יותר מהירכיים שלך. אתה יכול גם להשתמש בסיכות כדי למנוע מהבד להסתובב כשאתה חותך אותו.

קימונו יכול להוסיף הרבה סגנון לתלבושת. אתה יכול לשלב קימונו קצר עם שמלות או מכנסיים. קימונו עם שרוולים ארוכים יוסיף נופך של אלגנטיות ותחכום לתלבושת שלך. אתה יכול גם להתאים קימונו ארוך עם חצאית קצרה או מכנסיים כדי להוסיף אווירה היפית לתלבושת שלך.

קימונו הוא אחד מפריטי הלבוש הפופולריים ביותר בתרבות היפנית. זה נגזר משתי מילים:" קי "(ללבוש) ו" מונו " (דבר). יש לו היסטוריה ארוכה של התפתחות וקבלת צורתו הנוכחית. הקימונו הוא אחת המורשות הרבות של התרבות האסייתית, המשקפת ערכים וסמלים רבים.

מה עושה קימונו קצר כל כך יפה?

לקימונו קצר יש הרבה מה להציע. זה יכול להיות מאוד יפה ואלגנטי ועדיין להיות קצר מספיק כדי ללבוש ליום. יש לו סגנונות רבים ושונים וניתן ללבוש אותו לאירועים רבים ושונים. זו יצירה מאוד תכליתית וכזו שתיראה מדהים על כל דמות.

קימונו קצר עשוי בדרך כלל משי ואורכו קצר יותר ממקבילו הארוך. המשמעות היא שהשרוולים אינם נראים מתחת לקימונו, אלא רק הצווארון. הצווארון הוא תפור על והוא בדרך כלל 90 ס מ אורך. אורך השרוול בדרך כלל קצר מעט מאורך הקימונו.

הקימונו הוא בגד רב-תכליתי שניתן ללבוש על ידי גברים ונשים כאחד. כיום הנורמות המגדריות מאתגרות ואנחנו רואים יותר קימונו עם פחות גבולות. בתרבויות מסוימות, נזילות מגדרית היא חלק בלתי נפרד מלהיות אישה.

קימונו קצר יכול להיות עשוי מבדים רבים ושונים. המסורתי טנמונו (בורג בד) אורכו 11.5 מטר ורוחבו 36 סנטימטרים. זה יכול להיות עשוי גם ממגוון חומרים שונים, כגון כותנה, פשתן ופוליאסטר.

קימונו קצר יכול להיות בדוגמת עם מוטיבים המייצגים את העולם הטבעי. פרחים, צמחים וציפורים הם כולם סמלים נפוצים המשמשים בקימונו. מוטיב המנוף נפוץ במיוחד ומסמל אריכות ימים ומזל טוב. האגדות מספרות כי העגורן יכול לחיות עד אלף שנים. מוטיבים פופולריים אחרים כוללים את ברווז המנדרינה. העגורן נחשב לסמל מזל ומשמש לעתים קרובות על קימונו שנלבש במהלך חתונות.