תיק לידה


תיק לידה הוא תיק עמוס בחפצים שאישה עשויה להזדקק להם במהלך הצירים, הלידה והתקופה שלאחר הלידה. זה נלקח בדרך כלל לבית החולים או למרכז הלידה כאשר אישה נכנסת ללידה.


הנה כמה פריטים נוספים שכדאי לשקול לארוז בתיק הלידה שלך:

תיק של איש תמיכה: זה יכול לכלול פריטים כמו בגדים להחלפה, מברשת שיניים, חטיפים וכל פריט אחר שאיש התמיכה שלך עשוי להזדקק להם במהלך הצירים והלידה. העדפות לידה: אם יש לך העדפות ספציפיות לגבי הצירים והלידה שלך, כמו רצון להשתמש בכדור לידה או הימנעות מהתערבויות רפואיות מסוימות, זה יכול להיות מועיל שתהיה לך רשימה כתובה של העדפות אלה לתת לרופא שלך. פריטי נוחות: במהלך צירי הלידה, ייתכן שיעזור לך להחזיק פריטים שיכולים לעזור לך להירגע או לספק נוחות. אלה יכולים לכלול פריטים כמו כרית עיניים בניחוח לבנדר, שמיכה או כרית אהובים, או כדור מתח. בגדים להחלפה: כדאי לארוז בגדים להחלפה גם לך וגם לבת הזוג למקרה שתתלכלך או תירטב במהלך הצירים. מזומן: ייתכן שתרצה להביא איתך מעט מזומן למקרה שתצטרך לשלם עבור חניה או הוצאות נלוות אחרות בבית החולים. מספרי טלפון חשובים: הקפד לארוז רשימה של מספרי טלפון עבור ספק שירותי הבריאות שלך, איש התמיכה שלך וכל איש קשר חשוב אחר, למקרה שתצטרך להגיע אליהם במהלך הלידה. כמו כן, מומלץ להחזיק תיק ארוז ומוכן לשימוש למקרה שתיכנסו לצירים באופן בלתי צפוי. אתה יכול לשמור את התיק הזה במכונית שלך או עם בן משפחה או חבר מהימן, כך שיהיה לך כל מה שאתה צריך אם אתה צריך לצאת לבית החולים במהירות.

תיק לידה יכול להיות שימושי עבור האם והתינוק במספר דרכים:

זה יכול לספק ליולדת את הפריטים הדרושים לה במהלך הצירים, הלידה והתקופה שלאחר הלידה. זה יכול לכלול פריטים להיגיינה אישית, נוחות והרפיה, כמו גם כל תרופה שהיא נוטלת כעת. זה יכול לספק לתינוק את הפריטים שהם צריכים בימים הראשונים לאחר הלידה. זה יכול לכלול חיתולים, מגבונים, תלבושת חוזרת הביתה ומושב בטיחות. זה יכול לעזור לשמור את האם והתינוק מאורגנים על ידי כל הפריטים הדרושים במקום אחד. זה יכול להיות מועיל במיוחד בתקופה הכאוטית והבלתי צפויה של צירים ולידה. זה יכול לספק ליולדת תחושת שליטה ומוכנות, שכן קיומה של תיק לידה יכול לעזור לה להרגיש מוכנה ומוכנה יותר לקראת הגעתו של תינוקה. זו יכולה להיות דרך נוחה עבור היולדת לארוז את כל הפריטים שהיא צריכה לבית החולים או למרכז הלידה, מכיוון שהיא יכולה פשוט לתפוס את תיק הלידה וללכת כשיגיע הזמן ללכת לבית החולים.

להלן רשימה של פריטים שכדאי לשקול לארוז בתיק הלידה שלך:

פריטי היגיינה אישית, כגון מברשת שיניים, משחת שיניים, מברשת שיער ושפתיים
ביגוד נוח, כמו כתונת לילה או פיג'מה רפויה
נעלי בית או כפכפים
חלוק
גרביים או נעלי בית
החלפת בגדים לאחר הלידה
תלבושת הולכת הביתה לתינוק
מצלמה וסוללות נוספות
טלפון ומטען
מידע ביטוחי וכל מסמך חשוב אחר
חטיפים ומשקאות ללידה
רשימה של מספרי טלפון של אנשים לפנות אליהם לאחר לידת התינוק
תוכנית לידה, אם יש לך
השימוש בתיק לידה הוא להחזיק את כל הפריטים שאולי תצטרכו במהלך הצירים והלידה במקום אחד, כך שלא תצטרכו לדאוג אם תשכחו דבר. זה גם יכול להועיל אם מישהו אחר יארוז עבורך את התיק, כדי שתוכל להתמקד בהכנות לקראת הגעת התינוק שלך.

הנה כמה פריטים נוספים שכדאי לשקול לארוז בתיק הלידה שלך:

תיק לבגדים מלוכלכים או כביסה
כרית או שמיכה לנוחות
נגן מוזיקה ואוזניות
שמן עיסוי או קרם
צידנית קטנה עם שקיות קרח לאחסון חלב אם מוגז
כרית הנקה
קרם פטמות
חזיית הנקה או גופייה
רפידות הנקה חד פעמיות
חיתולים ומגבונים לתינוק
תלבושת הולכת הביתה לתינוק, כולל כובע, גרביים ומגפיים
כיסא בטיחות לתינוק
כל תרופה שאתה נוטל כעת
זה גם רעיון טוב לארוז כמה פריטים נוספים בתיק הלידה שלך למקרה שתצטרך אותם. לדוגמה, ייתכן שתרצה להביא בגדים נוספים למקרה שאתה או התינוק שלך תתלכלכו, או כמה חטיפים ומשקאות נוספים למקרה שאתה בלידה במשך זמן רב.

זכור לארוז את תיק הלידה שלך הרבה לפני תאריך הלידה שלך, כדי שיהיה לך כל מה שאתה צריך כשאתה נכנס ללידה. זה גם יכול להיות מועיל להחזיק רשימת בדיקה של פריטים כדי לוודא שאתה לא שוכח שום דבר.

לפרטים נוספים : תיק ללידה_LITIK